TomAcik

PUMAAAA!!!

 Jeden z najbardziej znanych na świecie producentów sprzętu sportowego - PUMA – od kilku tygodni zaciera ręce i liczy wpływy z polskiego rynku. Planuje też wypuszczenie specjalnej serii obuwia sportowego, zostawiającego na bieżni i karoserii aut ślady pazurów. Marka ma nosić specjalne oznaczenie - PUMA Invisible J

Znowu Satanas

...mnie sprowokował. Skubany.

Nie znam gościa, ale to:

http://www.ferajna.airguns.pl/node/222

...wyraźnie uprzytomniło mi kilka faktów.

Mieliśmy ostatnio przełom. Skończył się 2008, zaczął 2009. Zwykle robi się przy podobnej okazji jakieś podsumowania. Czasem ja je robię. No więc wziąłem się za lekką przebieżkę po tym, jak zapamiętam poprzedni rok.

Dość osobiste

...bo tak się tu porobiło ostatnio.

Sporo się u mnie zmieniło ostatnio. Przez zmiany w trybie życia i zajęciu nie szarpię się już z imbecylami. Przy okazji spostrzeżenie;

Prawda jest wartością, tak? Więc przekazując komuś prawdę pozbywamy się tej wartości. Dzielimy się nią, za darmo. Czyli - tracimy.

Nie tracą tej wartości ci, którzy nie posługują się prawdą. Kłamstwo nie jest wartością, ani dla nich, ani dla nikogo, zatem mogą nim szastać do woli. Nawet oni szanują jednak prawdę, bo wiedzą że ma wartość.

"Mordercze" (?) drobiazgi

 

Że je na swój sposób kolekcjonuję uświadomiłem sobie niedawno. Całkiem też niedawno dotarło do mnie, że gdyby skrupulatnie trzymać się litery prawa - można mnie chyba uznać za kolekcjonera szczególnie niebezpiecznej, perfidnej i zakazanej broni. To, że każdy z tych przedmiotów można kupić bez problemu wcale mnie nie rozgrzesza. To BROŃ!

 

Broń osobliwa, problematyczna i najczęściej zupełnie niepraktyczna, niemniej jednak spełniająca jej ustawową definicję. UoBiA w Art. 4 mówi wyraźnie; bronią są narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu i zdrowiu, i w kategorii broni białej oprócz nunczaków, podróbek kijów bejsbolowych wymienia ostrza ukryte w przedmiotach nie mających wyglądu broni. To właśnie one.

Szacun dla Senia

 

Przeczytałem właśnie jego tekst podsumowujący całą, jak to nazywają niektórzy „wojnę”. Jestem pełen uznania.

Wiem, że zalazłem Seniowi za skórę, wiedzą to wszyscy obserwatorzy ostatnich wydarzeń. Część z nich wie też dlaczego; moim zdaniem Senio albo nie radził sobie z moderowaniem forum w dość burzliwym okresie, albo radził sobie z tym źle. Nie warto ściemniać, trzeba było to sobie powiedzieć.

Na koniec

Właściwie należałoby odpuścić, ale ponieważ moje nie tylko działanie, ale nawet uczestnictwo w forum iweb właśnie się dość burzliwie zamknęło, na koniec warto chyba je podsumować.

Ponieważ zrobił to admin i właściciel iwebu, żeby było łatwiej (czemu nie) odpowiem na niektóre z jego publicznych zarzutów. Przepraszam że tu, ale tam nie mogę, co wyraziście te pretensje wzmacnia. Ocenę tak prowadzonej kampanii pominę, bo prezentowanie opinii tylko jednej ze stron konfliktu to już swoista norma.

God Mode

To dostępna w starej grze "Doom" opcja absolutnej kuloodporności, wodoszczelności i niezabijalności, z jednoczesnym kompletnym ignorowaniem jakichkolwiek potrzeb; zmieniania magazynków, odpoczynku itp.

W realu jest to poczucie wszechmocy i absolutnej boskości przy jednoczesnym kompletnym ignorowaniu rzeczywistości. To, które dotknęło Człowieka z Guzikami.

Walentynkowa niechęć

14 lutego 2003, a więc dokładnie 5 lat temu, uchwalona została nowelizacja ustawy o broni i amunicji.

Zwykle co roku podsumowywałem sobie rozwój strzelectwa wiatrówkowego, który uchwalenie tej ustawy umożliwiło. Robiłem to na użytek paru przytomnych postaci z największego forum wiatrówkowego w Polsce.

Biżuty - tekścik, który miał wejść do BieS'a nr 11.

Rzeczy niezbędne, których nie potrzebujesz: folder, katana i latara. Czyli widziana przez szybę witryny „męska biżuteria”. 

Znaczenie tego pojęcia znacznie wykracza poza to, co rozumiemy zwykle przez biżuterię. Bezprzymiotnikową, czyli damską. Gdyby bowiem biżuterii damskiej dołożyć jakieś przymiotniki, to każdy maczo oprócz „absurdalnie droga”, „może i ładna, ale…” powie po prostu i z odrazą - bezużyteczna.

Biżuteria maczo musi być użytkowa, nie chodzi więc o półkilowy łańcuch ze złota nawet, jeśli pasuje do dresu. W ogóle zresztą nie musi chodzić o ozdoby czy cenne kruszce. Za rodzaj męskiej biżuterii uchodzą przedmioty kultowe, a powiedzmy szczerze - niewiele jest osób, które potrafią się doszukać walorów ozdobnych w kurtce M65, zapalniczce Zippo czy zegarku Atlantic.

Powered by Drupal - Design by artinet