Kurierex

Drgania lufy (dodane nowe filmy)

Na szybko wrzucam ujęcie końca lufy z hispeedowej kamery. Jest to sprężynowa Slavia 634 z tłumikiem Theobena EVO z Vortexem. Jest ona oparta na workach z ryżem.

Ciekawe rozwiązanie do replik.

Wczoraj spotkałem się z ciekawie rozwiązanym napędem "pocisku" w replice ASG o nazwie Dan Wesson. Jest to replika popularnego rewolweru S&W strzelająca plastikowymi kulkami 6 mm napędzana CO2.

Mity i testy cz. 7

Wprawdzie nie zdecydowałem się poświęcić kartusza od PCP :-) Wypróbowałem dziurawienie zbiornika ciśnieniowego na mniejszą skalę. Najdłużej zajęło mi przygotowanie z zakresu bezpieczeństwa. Jak widać, akurat TYM RAZEM się nie przydało. Niemniej jednak, dzięki takiemu podejściu do tematu mamy siódmy odcinek Faktów i Mitów. Mam nadzieję że będzie ich jeszcze sporo :-)

Garść danych technicznych:
- Temperatura 21 st. C
- wiertło 4 mm

Pomiarów ciąg dalszy na tapecie BSA S10 4,5 mm w limicie

Za jednym zamachem z testem Theobena Eliminatora wraz z D-espero i AER-em, sprawdziliśmy również BSA SuperTen w kalibrze 4,5 mm w wersji limitowej.

Jaki śrut lubi lufa BSA, i dlaczego to Crossman, wiedzieliśmy, ale z naukowego obowiązku spróbowaliśmy również dwa inne.
Warunki przeprowadzenia testu były takie same jak poprzednio.
A oto rezultaty:

Pomiary cd. Dziś: Theoben Eliminator 5.5 mm FAC

W sobotę, dzięki AER-owi i D-espero, na stanowisko trafił Theoben Eliminator FAC w kalibrze 5,5 mm. Tym razem nieco zmodyfikowaliśmy sposób strzelania, bo z pozycji leżącej oddanie kilkudziesięciu lub kilkuset strzałów było męczące. Dlatego powstała wersja stolikowa.

Testujemy FX Monsoon 4,5 mm, czyli efekty specjalne na tarczy

Jak wygląda testowanie spadku prędkości już wiadomo z poprzednich testów, więc same konkrety.
Wraz z Kaleleonem i Pawłem, właścicielem FX-a zabraliśmy się za testowanie wiatru z Monsoona.
Jak wiadomo FX Monsoon jest jedną z niewielu wiatrówek powtarzalnych. Mimo że FX Airguns produkuje Monsoony 4,5 mm w wersji FAC 27J, to ten egzemplarz jest ustawiony w polskim limicie 17 J. Mimo że do magazynka wchodzi 16 śrutów, ładowaliśmy po 10 szt. Ponieważ wyniki z dwóch chronografów były wprowadzane ręcznie do laptopa, nie dało się serią:-) i musieliśmy strzelać w odstępach ok. 30 s.

Śrut, a skupienie na tarczy, testu ciąg dalszy, Tym razem sprawdzamy co dobrze "wylata" z Daystate X2 .177 w limicie

Tak jak w poprzednich testach Hatsan 60S .177 oraz AA S410 Xtra FAC .22 przy okazji pomiarów spadku prędkości śrutu po przeleceniu 23 m, zbadaliśmy z Kaleleonem skupienie różnych śrutów na dystansie 24 m. Aby zachować takie same warunki, również strzelaliśmy z pozycji leżącej z benchrestu z karabinu PCP Daystate X2 w kalibrze 4,5 mm używając tej samej lunety Delta Optical Titanium 4-16x42 z krzyżem duplex na montażu SportsMatch TO4C.

Śrut, a skupienie na tarczy. Czyli co pasuje AA S410 FAC w cal .22

Przy okazji poprzedniego testu zbadaliśmy skupienie różnych śrutów na dystansie 24 m. Strzelaliśmy z pozycji leżącej z benchrestu z karabinu AirArms S410 Xtra FAC 5,5 mm. z lunetą Delta Optical Titanium 4-16x42 z krzyżem duplex.
W każdej serii oddaliśmy 10 strzałów zawsze celując w środek tarczy. Co drugą serię uzupełnialiśmy w kartuszu do 190 bar.
A oto tarcze:

pierwsze pięć tarcz, bez niespodzianek.

Pomiary prędkości wylotowej i dolotowej na 23 m z Hatsana 60S 4,5 mm

Kaleleon dziś do mnie dotarł (wielkie dzięki :-) ) co poskutkowało kolejnymi pomiarami praktycznymi.
Po ułożeniu puzzli z Hatsana 60S 4,5 mm (z lufą rysowaną, zrobiona prowadnica, przesmarowany jak należy) zamontowaniu "ołówka" 2-7x20 (co dziwne chyba przeżył) przygotowaliśmy stanowisko pomiarowe prędkości wylotowej oraz dolotowej.

Powered by Drupal - Design by artinet