peyalo

Cele reaktywne z recyklingu "NITRO EXPRESS"

Chciałem zaprezentować drugą ,tańszą wersje BOMBICZEK czyli celów reaktywnych z materiałów odpadowych znanych już i ostrzelanych na strzelnicy w Kampinosie i na Bemowie.Wersja ta jest już uproszczona maksymalnie ,lubię proste rozwiązania a prościej raczej się już nie da.Do produkcji seryjnej potrzebne są tylko dwa elementy a i nie kosztują prawie nic,więcej raczej zachodu by je pozbierać.Nie wymagają żadnych narzędzi oprócz pary sprawnych rąk ,na strzelnicy sprawiają się dobrze a i łatwo je naprawić po "rostrzelaniu" 

JEŻOzwierz

Wiosna jak widać w terenie atakuje na całym froncie.Mroźna zima przygnała w tym sezonie już wiele zwierzaków do ogrodu ale nawet krety u mnie w tym roku zaspały.Jako rekompensatę za ich brak /wcale za tymi ,,saperami" nie tęsknię/ Matka Natura podesłała mi nowego domownika a raczej ogrodownika.

Przybysz został przyjęty z honorami i odpowiednio obwąchany ,bez strat i incydentów dyplomatycznych.

CROSMAN 2240 do tarczy?

Wiele lat tamu kupiłem z czystej ciekawości kupiłem okazyjnie wiatrówkę CROSMAN 2240 w armatnim jak dla mnie kalibrze 5,5 mm.To cenione przez Amerykanów a wdzięczne na poprawki i ulepszenia tanie ,,Strzeladłko" jest tam tuningowane na wszystkie możliwe sposoby.Mnie posłużył do kilku prób i projektów karabinkowych a potem z nadmiernego apetytu na CO2 ,poległ na długi czas w szafie.Leżał by pewno jeszcze tak dość długo ,gdyby przy okazji ,,zagaśnicowania" QB-78 nie dorwał go w swoje ręce kolega Miki.Ten specjalista od wkręcania zaworków we wszystkie możliwe i niemożliwe wiatrówki CO2.Dosłownie u

ATAK PANA BAŁAGANA

Dziura w ścianie wykorzystana strzelecko.

Na ścianie pomiędzy stara szafą a biblioteczką wpasowana w ościeżnice nieużywanych drzwi była sobie PANI DZIURA dobra znajoma mojego wroga PANA BAŁAGANA. Pusta przestrzeń ,która skutecznie mnie irytowała i przyprawiała o ból głowy. Czasem coś w niej powiesiłem np. pokrowiec z karabinkiem,to i tak większość czasu była pusta a BAŁAGAN grasował po okolicy bezkarnie. Dosyć ich niecnego żywota,w ostatni weekend wypowiedziałem tej dwójce WOJNĘ....

Wsparcie WP dla Mikiego

Mania skracania czyli Crosman 357 Snub 2,5 cala

Dopadła mnie straszna zakaźna choroba znana jako Mania Skracania ,powikłania tej choroby są straszne i obcinają lufy zainfekowanym wiatrówkom.

Czarna Mrówka

Przedstawiam nowego pacjenta w mojej menażerii to Czarna Mrówka

Skierminatory 2009 by peyalo

HOT SHOTS z II Zlotu Airguns.pl

Wiatrówka Crosman 357 4” Colt Python 357 Magnum

SPOTKANIE Z LEGENDĄ

Zupełnym przypadkiem , przeglądając pewien portal aukcyjny, natrafiłem na ofertę sprzedaży dawno poszukiwanego pistoletu pneumatycznego Crosman model 357 w wersji lufą o długości czterech cali. Po wstępnych oględzinach, okazało się, że jest to model 357 wcześniejszej wersji, produkowanej w latach 1988-1996. Różni się on magazynkiem, który tu mieści 6 sztuk śrutu i lufa gwintowaną. Cena była atrakcyjna, ale pistolet był oferowany jako "uszkodzony". Jako, że poprzedni właściciel nie potrafił go uruchomić z braku magazynka i zacięcia mechanizmu. Miałem już pewne obawy że nie uda się go naprawić . Tym bardziej że jest to sprzęt wielce szacowny i wiekowy . Po paru dniach niecierpliwego oczekiwania , dobrze zabezpieczony Crosman 357 trafił tam, gdzie jego miejsce czyli w moje łapki.

Powered by Drupal - Design by artinet