Miki

Dużo huku i dymu :) Czyli nie tylko z wiatrówek się strzela

W słoneczną sobotę 9 października spotkaliśmy się w doborowym towarzystwie na strzelnicy w Luszynie (pomiędzy Łowiczem a Płockiem). Zjechali się strzelcy czarnoprochowi, użytkownicy współczesnej broni palnej, oczywiście i wiatrówkowiczów nie zabrakło. Zdjęcie powyżej autorstwa Marcina Pałuchy "parola" - dzięki za udostępnienie.

 

Regulacja napięcia sprężyny zbijaka do Crosmanów serii 22xx i 17xx

Widoczny powyżej detal to dotoczny nowy korek tylny systemu ze śrubą regulacyjną. Jej końcówka spełnia jednocześnie rolę prowadnicy sprężyny bijaka. Po zamontowaniu wygląda to tak:

Strzelanko i rondle, czyli wiatrówkowe obżarstwo

Kolejny zlot wiatrówkowy w Kampinosie zaliczony. Jak zwykle spotkaliśmy się w zacnym gronie, żeby pogadać, pożartować, zutylizować pokaźną ilość śrutu, zabić całe stado blaszanych nietoperzy, zajęcy, kruków, dzików, kur, indyków i muflonów. Zjechali się goście ze Swawolnej Kompanii Strzeleckiej, ferajna z Airguns.pl, błońskie Wiarusy. Gospodarzem był nieoceniony Patryk "patew" Waśkiewicz, miejscem urokliwa wioska indiańska w podwarszawskim Kampinosie. Oprócz rozkoszy intelektualnych i strzeleckich na przybywających gości oczekiwały rozkosze podniebienia - Patryk jak zwykle zapewnił świetną, swojską kiełbasę na ruszt, i dodatkowo upichcił gar wyśmienitej grochówki na żeberkach i boczku wędzonym.

To już trzeci rondelek zupy sie podgrzewa, i na ruszcie któraś z kolei porcja pysznej kiełbaski - pogoda była piękna, apetyty gościom dopisywały.

 

Klucz serwisowy do qubetek serii QB 78/79 i AR 2078/2079

Zająłem się na poważnie serwisem wiatrówek CO2 . Jedną z najczęściej tuningowanych rodzin wiatrówkowych są chińskie QB/AR z fabryki Industry Brand. Mimo pozornej zewnętrznej różnorodności w środku zawierają ten sam mechanizm - zarówno zawór główny, jak i system zbijaka, czy spustu są toczka w toczkę identyczne.

Żeby tuningować wiatrówkę, trzeba ją rozebrać i złożyć. W przypadku qbetek potrzebne jest do tego jedno specjalistyczne narzędzie. Jest to rodzaj wielkiego śrubokręta, z wpustem w środku części roboczej. Wykonuję go z sześciokąta 12 mm rozklepanego na jednym końcu do szerokości 17 mm. Grubość ostrza 2,5 mm, wcięcie w jego środku 8x8 mm.

Pokojowa tokarka, czyli full serwis wiatrówkowy w M-4

Dłubiąc od jakiegoś czasu przy wiatrówkach boleśnie odczuwałem brak odpowiedniego do wielu prac narzędzia, jakim jest tokarka.  Nie odpowiadały mi przy tym dostępne na rynku chińskie tokarki za ok 2000 zł - a na wydanie pięciu tysięcy na większy model albo przyzwoitą używkę chwilowo mnie nie stać.

Przypadkiem wypatrzyłem na Allegro coś, co stało się bazą mojej przyszłej tokarki.

Pozdrowienia z OIOM-u w Aninie

W zeszłą niedzielę wprost ze zlotu w Kampinosie zawiozłem naszego kolegę Pawła "peyalo" do kliniki kardiochirurgicznej w Aninie - miał się tam wybrać i tak w poniedziałek, ale stan jego zdrowia się raptownie pogorszył. Dziś ma się już lepiej, czeka na przeniesienie z OIOM-u na zwykły oddział.

Paweł serdecznie pozdrawia wszystkich kolegów po lufie :)

 

Strzelecka niedziela w Kampinosie

Po raz kolejny spotkaliśmy się dziś na terenie Wioski Indiańskiej w podwarszawskim Kampinosie. Miałem mocne obawy, że impreza nie wypali - jak wyjeżdżaliśmy z Błonia zaczęło padać, i to dość solidnie. Ale nim dojechaliśmy na miejsce deszcz ustał, i potem do końca była piękna pogoda.

Sobotnie strzelanko

Strzelnica w tym roku rozstawiona jest tuż przy wjeździe na stadion na parkingu, została odmalowana, i przykryta prawie w całości plandeką. W sobotę właściwie pojechałem kończyć jej budowę, ale zaraz zjawili się chętni do strzelania

 

Relacja z kampinoskiego rajdu w internetowej TV

Co prawda ze strzelania niewiele się da zobaczyć, bo akurat ekipa filmowa dotarła z ostatnią ze strzelających grup już po zapadnięciu egipskich ciemności, ale może ktoś się skusi by wziąć udział w przyszłorocznych rajdach - planujemy ich kilka :)

http://tvtu.pl/index.php?akcja=tvkampinos - trzeba wybrać film "Rajd Kampinoski"

Jak miło siedzieć nad rzeczką, co i rusz spływa kolejny trup wroga

ostatnimi czasy nad podziw rychło. Całkiem niedawno starłem się z miłośnikami pewnej subkultury. Moderatorzy piaskownicy założyli mi za to knebelek tamże - i już pierwszy zakosztował wdzięczności podopiecznych.

Powered by Drupal - Design by artinet