AirGuns.pl portalem społecznościowym?

                 Jeszcze stosunkowo niedawno www.airguns.pl była jedną z tysięcy prawie statycznych stron www . Od czasu do czasu ktoś dorzucił jakiś artykuł i nic poza tym się nie działo. Teraz następuje powoli przewartościowanie - AirGuns otwiera swe podwoje dla zwykłego użytkownika - oddaje mu do dyspozycji zintegrowanego czata, forum, pozwala oceniać i komentować artykuły. Słowem - pozwala na pełną interakcję pomiędzy twórcami witryny i odbiorcami ich pracy.

                Od strony technicznej za poprawne funkcjonowanie serwisu odpowiadam ja. Lepiej by było pewnie powiedzieć, że nie odpowiadam, bo co i rusz gdzieś coś się wali, gdzieś coś się pali :) Ale jak się zgodziłem za psa, to mus szczekać :) Mamy wiele pomysłów na rozwój serwisu. Życie zweryfikuje, co da się wprowadzić, a Wy zadecydujecie, czy dana funkcjonalność jest potrzebna, czy też nie warto tracić energii na jej rozwijanie.

               Ojciec Założyciel postanowił utworzyć grupę użytkowników, obdarzonych szczególnymi względami, nazwał ją (zgodnie ze swym zakręconym poczuciem humoru :) "Chłopcami z ferajny". Oczywiście jako wstrętny szowinista w swej retoryce pominął nasze piękne "Dziewczęta z ferajny", ale prywatnie kiedyś mi wyznał, że tak naprawdę jest nieśmiały i kobiet się boi. :P A może mi się to tylko przyśniło po czwartej zgrzewce napoju bogów, jakim jest piwo "Okocim Mocne"? Któż to może zgadnąć?

                W każdym razie powstała grupa, więc trzeba jej na garba dołożyć obowiązków :) Każdy grupowicz na początek dostał do dyspozycji możliwość pisania własnego bloga. Nie ograniczamy tematyki, na razie nie tworzymy żadnego podziału tematycznego - samo życie pokaże, jak to się dalej rozwinie. Osobiście mam nadzieję, że Pan Jan będzie tutaj kontynuował swoje "Pogwarki", Igor opisze swoje zmagania z regulatorami, Senio patenty z dzieloną sprężyną, etc. Chłopcy (i dziewczęta :) z ferajny mogą dodawać komentarze do wpisów swoich kolegów.

               Najciekawsze wpisy trafią na listę nowości portalu www.airguns.pl, na pierwszą stronę. Czy warto prowadzić własnego bloga? Akurat tutaj, a nie w jednym z wielu powstałych portali blogerskich? Moim zdaniem warto. Pamiętnik, a takim w istocie jest blog, to sprawa osobista, swoimi przemyśleniami warto się dzielić z osobami o podobnych zainteresowaniach. Nie bez znaczenia będzie w przyszłości aktywność użytkownika. W razie wprowadzenia odpłatności za niektóre funkcjonalności serwisu aktywny współtwórca może liczyć na zniżki, czy całkowitą abolicję.

0
Average: 3 (1 vote)

Powered by Drupal - Design by artinet