Dość osobiste

...bo tak się tu porobiło ostatnio.

Sporo się u mnie zmieniło ostatnio. Przez zmiany w trybie życia i zajęciu nie szarpię się już z imbecylami. Przy okazji spostrzeżenie;

Prawda jest wartością, tak? Więc przekazując komuś prawdę pozbywamy się tej wartości. Dzielimy się nią, za darmo. Czyli - tracimy.

Nie tracą tej wartości ci, którzy nie posługują się prawdą. Kłamstwo nie jest wartością, ani dla nich, ani dla nikogo, zatem mogą nim szastać do woli. Nawet oni szanują jednak prawdę, bo wiedzą że ma wartość.

Brak możliwości porozumienia się jednych z drugimi bierze się m.in. stąd, że szujom nie mieści się w głowie, że ktoś może im za darmo przekazywać prawdę, ot tak. Cokolwiek szuje otrzymują za darmo, choćby to była prawda - nie jest dla nich wiarygodne. Oceniają po sobie, a sami za darmo oferują tylko tzw. bullshit.

To tłumaczy też, dlaczego są podatni na debilne teorie spisku. Są gotowi nawet drogo zapłacić za absolutną bzdurę, pod warunkiem, że im się powie, że to wiedza tajemna, a zatem coś wartościowego.

W prawdę bez opłat nie uwierzą.

To sporo tłumaczy, prawda?

 

0
Average: 4.8 (6 votes)

Prawda?

Prawda jest dla kazdego inna.To smutne, ale prawdziwe. Nawet w fizyce kwantowej to już zauwazono. Obserwator poprzez swoja obecność moze zmieniac wyniki badania

Prawda przez przekazanie jej innym na wartości nie traci

co najwyżej my tracimy energię na próżno. Dawno straciłem wiarę w ludzkość jako sumę wszystkich człekopodobnych jednostek. Ludzkość tworzą nieliczni, reszta to tylko bezwolne stado z inklinacją do bezmyślnej demolki.


miliony much nie mogą się mylić...

Prawda jest nieskończona.

Prawda jest nieskończona. Podobnie jak, miłość, przyjaźń, lojalność. Ona się nie odejmuje a dodaje, nie dzieli a mnoży.

Kłamstwo ma wartość zero. Niczego zatem nie powiększa ani niczego nie pomnaża. Jedynie zeruje wartości.

Prawdziwy problem jest wtedy,

kiedy dochodzi do konfrontacji jednego z drugim, i Prawda zostaje wyzerowana przez Kłamstwo.

Przykłady do przedstawienia na życzenie. Na przykład taka armata pewnego zmanipulowanego posiadacza manii prześladowczej...

Go ahead, make my day

Wniosek jest tylko jeden

Wniosek jest tylko jeden zatem. Nie konfrontować prawdy z kłamstwem a przekazywać prawdę dalej. Inni znający prawdę nie będą chcieli konfrontować jej z kłamstwem. Itd. Być może prawda nie stanie się powszechna ale zwycięży z pewnością. A na pewno dokona się coś innego. Selekcja. Tych myślących od dwukomórkowców. Miejsca nad rzeczką jest jak widzę wystarczająco dużo.

Powered by Drupal - Design by artinet