Kulochwyt reaktywny - magnetyczny

Jakiś czas temu dostałem w prezencie na ... () nieważne już które urodziny prezent. Prezent w postaci kulochwytu reaktywnego gdzie cel stanowią kaczki, które wychwytywane są przez magnesy zamocowane ma poprowadzonej poziomo listwie. Aby "zresetować" wszystkie kaczki należy trafić w środkowy lizak.
Sam kulochwyt wykonany jest całkiem estetycznie, całość pokrywa malowanie proszkowe, natomiast same "kaczki" nie są malowane, a ich srebrny kolor idealnie komponuje się z czarnym tłem kulochwytu. Takie połączenie pozwala nam bezstresowo strzelać, gdy na dworze robi się już ciemno, ponieważ kontrastujące tła bardzo długo pozostają widoczne w lunecie.
Niestety nie posiadam zdjęć w stanie "nieostrzelanym", wszystko to co prezentowane jest poniżej zostało potraktowane około jedną paczką Exacta z odległości 30 metrów z 15J CZ-200/13-14J HW-35.
Jak widać po takim przebiegu kulochwyt przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Widoczne wgłębienia nie wróżą długiego żywota zarówno obudowie, jak i samym celom. Jedna z kaczek (jak również sam lizak) uległa tak znacznej deformacji, że nawet centralne trafienie jej w środek nie powoduje przyklejenia się kaczuszki do magnesu. Aby było śmieszniej, taki stan jest zupełnie naprawialny - kaczkę można podprostować w dłoniach używając nieco siły. Niestety, nawet regeneracja celów nic nie daje, gdyż z czasem ulega uszkodzeniu element pozycjonujący (rurka tworzywowa nałożona na metalowy pręt) kaczki w odpowiedniej odległości od siebie - tym samym kaczki nie trafiają centralnie w magnes i nie mogę być wychwycone przez niego.
Komu więc polecić ten kulochwyt? Chyba tylko osobie strzelającej ze pistoletu (i to niedużo), na wiatrówkę w niemieckim limicie - 7.5J już bym się obawiał.


0
Average: 5 (1 vote)

Mam podobny, ale znacznie

Mam podobny, ale znacznie solidniej wykonany kulochwyt magnetyczny innej firmy (nie Norconia Germany). Jak tylko dorwę cyfrówkę obfotografuję dokładnie. Tymczasem parę fotek "telefonicznych".
Powiem tylko że wytrzymał co najmniej kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt tysięcy śrutów od 2 J do 17J, oraz minimum kilkaset z zakresu 30 J - 170 J i wygląda o niebo lepiej

Pamiętaj !!!
Rykoszet nie wie że jesteś ekspertem.
KuriereX

KX jaka jest grubość

KX jaka jest grubość blachy od frontu i samych kaczek?

Kaczki mają 2 mm, górna i

Kaczki mają 2 mm, górna i dolna obudowa 1,5 mm, a boczne osłony 1 mm. Plastikowe tuleje dystansowe są wykonane z miękkiego igielitu, dzięki czemu jeszcze się trzymają. Całość jest ostrzeliwana z 8-9 metrów. Potem na obrazkach dorysuję które trafienia miały *esiąt Jouli
Pamiętaj !!!
Rykoszet nie wie że jesteś ekspertem.
KuriereX

Pamięć i ostrożność = kontrola

Nie zapomnij nigdy sprawdzić, czy w zakamarkach tego ustrojstwa nie kryje się paczka korków odpustowych

Po takiej ilości strzałów

Po takiej ilości strzałów już nie mam co sprawdzać :-). Zresztą już raz (jakieś 8 miesięcy temu) prostowałem kaczki, co wiązało się z rozebraniem całości.
Pamiętaj !!!
Rykoszet nie wie że jesteś ekspertem.
KuriereX

Powered by Drupal - Design by artinet