Czas Życzeń...


Idą Święta, nieubłaganie, i jak co roku nadchodzi czas składania życzeń. Wszyscy wszystkim i każdy każdemu. Czego sobie życzymy ? W 90 % przypadków, o ile życzenia nie dotyczą osób na których nam specjalnie zależy, to typowo - Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności.

Zastanówmy się chwilę nad tym, o co tu chodzi ?

Zdrowie wiadomo, nic go nie zastąpi, Kochanowski o tym wiedział napewno i napisał o tym fraszkę. NFZ też o tym wie, i doi nas, jak ? Zdrowo ! Kto chce sam o nie zadbać, musi za nie zapłacić, więc wychodzi na to, że mając pieniądze, możemy naprawdę zatroszczyć się o zdrowie.

I tu dochodzimy do pieniędzy, określa się je eufemistycznie - pomyślność, ale wiadomo o co chodzi, o forsę ! Dlatego życzymy sobie nawzajem, aby nam jej nie zabrakło, nic że na ogół na trzecim miejscu, to takie krygowanie się, bo niby pieniądze szczęścia nie dają, ale jak to się mawia - bez pieniędzy samo szczęście jest niepełne.

Tak.... szczęście, to chyba najważniejszy z elementów życzeń, występuje zaraz po zdrowiu. Szczęście to taki dziwny stan, trudny do określenia, podobnie jak piękno. Maximum nieznane (wpaść pod karetkę pogotowia?), a minimum zależy tylko od potrzeb podlegającego uszczęśliwianiu, dla jednego tylko tyle, dla innego aż tyle. Choć znaleźć można argumenty świadczące o niepodważalnej przewadze Szczęścia nad innymi składnikami Życzeń - pasażerowie na Titanicu byli przecież zdrowi, a  niektórzy i bogaci, czegoś im jednak zabrakło...

Więc tak naprawdę, czego życzyć, aby Życzenia były naprawdę pełne, szczere i niewybrakowane. Aby obdarzony życzeniami mógł zaznać stanu błogiego szczęścia, bez troski o stan zdrowia, albo finansów ? Odpowiedź nasuwa się sama, życzmy sobie nawzajem IQ w granicach 70, tak aby zawiązać buty i generalnie samodzielnie się obsłużyć, ale bez ekscesów... Być może dzięki nieświadomości zaznamy, choć Szczęścia.

Wesołych Świąt !

 

 

0
Average: 4.8 (5 votes)

Życzenia

Jeżeli ktoś chce coś komuś życzyć to zapraszam na forum tu.

Cicha woda brzegi rwie... :]

 

Powered by Drupal - Design by artinet