Depresja...

Ostatnio, z racji tego że pogoda pozwala strzelać bez obaw o reumatyzm postanowiłem zrobić test długodystansowy spinnerów sylwetkowych które posiadam. Odległość nieco ponad 40 metrów. Kilka strzałów do starej pordzewiałej blachy celem rozgrzania i oto efekt.

 

Podbudowany wynikiem postanowiłem postrzelać do spinnerów, obiecuję wrzucić wyniki w osobnym wpisie, ale wszystko wskazuje na to, że moje cele po przyjęciu ponad 500 sztuk Exacta prezentują się jak nowe. Gorzej ze strzelcem, gdyż po godzinie strzelania zauważyłem dziwną rzecz, mimo że staram się składać powtarzalnie do strzału to śrut "wędruje" mi po spinnerach. Kolejne strzały kontrolne do tarczy i ...klęska ( rozrzut 4-5 cm głównie w poziomie). Wygląda na to, że (chyba ze zmęczenia) nie składam się powtarzalnie jak po rozpoczęciu strzelania, efekt to siewnik po całej tarczy. Wiem, że optyka którą posiadam to żadna rewelacja (mam DOC-a, oczywiścia paralaksa ustawiona fabrycznie na 91 metrów), ale żeby aż tak?

W przypływie desperacji myślałem o zmianie optyki, na coś z mniejszym obiektywem oraz AO. W sumie chciałbym przeznaczyć około 100) PLN-ów, raczej nie DOT-a bo optycznie na CZ-200 chyba nie wyglądałby za specjalnie, oraz ze względu na jego wagę. Ma ktoś jakieś ciekawe typy? Weaver, burek..? Maniakiem powiększeń nie jestem i tak strzelam maksymalnie z powiększenia x6 bądz x7. Wiem, że było to wałkowane ale każdy goni jakiegoś króliczka...

 

0
Average: 4 (1 vote)

Powered by Drupal - Design by artinet