Płycizny...

Dzieciaki najczęściej nie lubią płycizny w rzeczkach. No bo jak jest płytko to się nie daje zanurzyć w głębię ani nawet skoczyć na główkę. Jednak czasami płycizny są dobre.

Tam gdzie zazwyczaj siadamy to rzeczka jest głęboka. Jest tak głęboka, że spokojnie jak się skacze na główkę to jeszcze się nie dobija do dna. To dobrze, że jest tak głęboko. Dobrze bo skoki z brzegu muszą być choć trochę bezpieczne. Jak jest głęboko to się też dobrze pływa, bo nogami się nie zaczepia o dno i się z dna nie podnoszą brudy, które robią rzeczkę brudną. Jest tak głęboko, że nie da się przejść na druga stronę. Trzeba rzeczkę przepłynąć. A nie każdy umie tak dobrze pływać by dostać się na drugi brzeg i musi siedzieć po jednej stronie.

Czasami dobrze by było by rzeczka była płytka w niektórych miejscach. Można by było wtedy przejść a nie przepływać. Każdy, nawet ten co pływać nie umie, mógłby przejść na druga stronę zobaczyć co tam jest. Może po drugiej stronie nie jest tak pusto i nieciekawie jak to wygląda z tej pierwszej strony rzeczki. Jakby była jakaś płycizna to by ktoś odważny mógł przejść, zobaczyć, potem wrócić i opowiedzieć. A jakby kogoś to zainteresowało to też mógłby sam przejść i zobaczyć na własne oczy. I można by było chodzić tam i z powrotem bez problemu.

Rzeczka jest mądra. Dużo mądrzejsza od Tomka, tego dużego. Czasami takie płycizny się robią same. No i można by było po nich przejść, tylko że trudno je znaleźć bo są pod wodą. Czasami jednaj je znajdujemy. Ale zanim zdecydujemy się po nich przejść, to na następny dzień znikają. Nie same. Nie po to rzeczka jest buduje by potem nam je zabrać. Płycizny znikają, bo ktoś je umyślnie rozkopuje. Widzieliśmy kilka razy dzieciaki z piaskownicy, nie tylko tej naszej ale i nieznane dzieciaki z innych piaskownic jak wracali z łopatami znad rzeczki. Ja już wiem. Oni tymi łopatami rozkopali płyciznę, by nie dawało się przejść.

A płycizny są przecież dobre. Można po nich przejść na druga stronę. Są dobre szczególnie jak się wcześniej spaliło nad rzeczką mosty.

0
Average: 4.2 (6 votes)

Powered by Drupal - Design by artinet