CROSMAN 2240 do tarczy?

Wiele lat tamu kupiłem z czystej ciekawości kupiłem okazyjnie wiatrówkę CROSMAN 2240 w armatnim jak dla mnie kalibrze 5,5 mm.To cenione przez Amerykanów a wdzięczne na poprawki i ulepszenia tanie ,,Strzeladłko" jest tam tuningowane na wszystkie możliwe sposoby.Mnie posłużył do kilku prób i projektów karabinkowych a potem z nadmiernego apetytu na CO2 ,poległ na długi czas w szafie.Leżał by pewno jeszcze tak dość długo ,gdyby przy okazji ,,zagaśnicowania" QB-78 nie dorwał go w swoje ręce kolega Miki.Ten specjalista od wkręcania zaworków we wszystkie możliwe i niemożliwe wiatrówki CO2.Dosłownie ukradł mi korek i na moich oczach w ciągu kilku minut zaopatrzył moje 2240 w zaworek do ładowania z gaśnicy.Technologia tej przeróbki jest na blogu Mikiego.
darmowy hosting obrazków
Niestety długo się nie pobawiliśmy by wypróbować taką konfiguracje ,po chwili brakło nam śrutu 5,5 mm oraz odezwała się stara awaria i mankamenty w wykonaniu ,a raczej poskładaniu tego budżetowego jakby nie było pistoletu.
Pistolet po prostu zaczął malowniczo dymić z lufy , przepuszczając CO2 z nieszczelnego oringu w okolicach zaworu ,pozostawiłem go więc w ręku specjalisty celem uszczelnienia.W efekcie poleżał sobie do mojego następnego wyjazdu do Warszawy .Krótkie strzelanie jednak pokazało że w tym pistolecie tkwią jednak pewne możliwości.......Zaczęły się mi błąkać po głowie pomysły jak ucywilizować ten nieco plastikowo - odpustowy sprzęt. Liczba gadżetów i opcji tuningu dla Crosmanów ,szczególnie za Oceanem jest ogromna ,tak jak i ich ceny.Postanowiłem więc dla testów podejść do zagadnienia sposobem krajowym czyli tzw. ,,gospodarczym" .
Na pierwszy rzut trafił zbyt wąski i wbijający się w palec mosiężny spust ,potraktowałem go czarnym tworzywem na gorąco nałożonym na powierzchnie spustu a następnie ręcznie uformowanym by pogrubić jego szerokość.Tempo prac było ekspresowe więc nie czepiajcie się wyglądu tego elementu.Docelowo ma by wykonany z mosiądzu ,w postaci nakładki.
darmowy hosting obrazków
Drugi w kolei pod młotek trafił układ szumnie i na wyrost nazwany celowniczym.Próba jego regulacji była lekcją pokory dla mnie.Postanowiłem wyposażyć go w regulowaną szczerbinkę zaadoptowana z innej wiatrówki.Pomysłów i dawców było kilku,ostatecznie najszybciej i najłatwiej dał się do tego zadania przysposobić kawałek nie/odżałowanego Lidera 44.Wizualnie może nie wygląda super ale spełnia swoja role znakomicie,tu jeszcze musie trochę popracować z regulacja w pionie.
darmowy hosting obrazków
Tarcze testowe strzelone na 8 metrów ,szczególnie pierwsza /nietypowa/ mnie zaskoczyła po 5 strzałów do każdej tarczy.Na drugiej tarczy skupienie jest rewelacyjne jak na takiego Ślepowrona jak ja,dobry strzelec wycisnął by zdecydowanie więcej.Tarcza do Ppn została strzelona już tak dla ciekawości,efekt też nie zgorszy.
darmowy hosting obrazków
Tyle osiągnąłem od ostatniego piątku i popracuje dalej........czy da się przystosować Crosmana 2240 do strzelania tarczowego?...pożyjemy zobaczymy....
cdn

0
Average: 4.8 (5 votes)

Utarczowienie crosmana 2300T

Zamieszczam zdjęcia "spersonalizowanego" crosmana 2300T.
http://www.fotosihk.pl/pokaz_obrazek/aa61d1019f4a0482.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b16f60f488303101.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2bfe84c6f24a798.html
W zasadzie wszystko widać, więc nie bardzo jest o czym pisać.
Pozdrowienia, kibic :)

Powered by Drupal - Design by artinet