Źle się dzieje w państwie duńskim.....

Wiatrówki są dla mnie źródłem zabawy i rekreacji. Zawodniczo nie strzelam, zatem sprzęt miał być w miarę celny i w miarę tani. W teście taniości taniości (Epopeja chińska w czterech aktach) okazało się, że śrutem tym "w miarę i na miarę" będzie słowacki śrut KTK. Tak też i było do czasu.....
Ostatnią partię słowackiego śrutu przeklinam. Może jakość się popsuła a może po prostu ktoś się podszywa pod producenta. Pudełka są prawie identyczne, ale ten "nowy" nie ma w nazwie KTK,a tylko "DIABOLO". Niestety nie ma opakowania z poprzednich partii, a to nowe prezentuje się tak:

Uploaded with ImageShack.us

Bardzo podobny, ale czy taki sam? Nie wiem.

Normalne śruty zapewniające przyzwoite strzelanie z QB79 (na 20 m można strzelać do pinezek, a na 35 strzelam do pustych naboi CO2 które PPK/S wydmuchał) wyglądają tak:

Uploaded with ImageShack.us

Grzybek ma wyraźną "ostrą" krawędź i prosty kielich. Takich śrutów jest ok. 80% w pudełku.
Dalsze niecałe 20% stanowią śruty których grzybki są bardziej owalne (mają mniejszą średnicę) i mają różne uszkodzenia. Śruty takie mogą powodować odskoki do 5cm na 35m. Poniżej próbka trzech sztuk:

Uploaded with ImageShack.us

Niestety w pudełku są także takie wynalazki jak poniżej:

Uploaded with ImageShack.us

Śrutów takich jest od kilku do nawet 10 szt. w opakowaniu. O celności trudno mówić.

Dodatkowo część ma uszkodzone kielichy. Są to zarówno wady matrycy jak i wady wynikłe przy pakowaniu. Poniżej przegląd tego co może nas spotkać:

Uploaded with ImageShack.us

Całość powoduje, że strzelanie zaczyna być irytujące. Nie wiem co jest przyczyną takiego spadku jakości. Czy to wina producenta, czy też ktoś się pod niego podszywa. Zaryzykuję i jeszcze raz kupię 5 opakowań. W najgorszym razie będę musiał szukać innego gatunku śrutu. Zatem, rekreacjoniści uważajcie na ten śrut.

0
Average: 5 (1 vote)

a po ile to i gdzie?

???

taniocha

teraz jeszcze taniej. Na pewnym portalu jest od 7 do 12 zł za paczkę.

Powered by Drupal - Design by artinet